Lůžková část

Lůžka A

Vedoucí lékař: MUDr. Jaroslava Kydlíčková
Staniční sestra: Bc. Renata Skřivanová
pavilon č.2 - první patro (vchod z horní strany)
e-mail: skrivanovar@fnplzen.cz
další informace

Vedoucí lékař: MUDr. Jana Váchalová
Staniční sestra: Štěpánka Zajíčková
pavilon č.2 - Dětské oddělení - druhé patro
e-mail: zajickovas@fnplzen.cz
další informace

Izolace

Vedoucí lékař: MUDr. Jana Braunová
Staniční sestra: Mgr. Andrea Březovská
pavilon č.2

kontakty na pracoviště

Při přijetí na Infekční kliniku si vezměte s sebou

• Toaletní potřeby, přezůvky a drobné věci
  • Všechny léky, které pravidelně užíváte (v originálním balení)
  • Po dohodě s lékařem si můžete přinést na oddělení tablet, notebook (WIFI), mobilní telefon s nabíječkou, rádio, (vše na vlastní zodpovědnost)
  • Do nemocnice nenoste větší obnos peněz, drahé šperky
  • Dětem s sebou nedávejte plyšové hračky, mobilní telefony
  • Jedná-li se o akutní přijetí, je nutné donést potřebné věci nemocnému v co nejkratší možné době.

Při příjmu na Infekční kliniku pacient dostane (pokud nemá vlastní)

• Pyžamo nebo noční košili
  • Ručník
  • Jednorázovou obuv na přezutí

Vše, co je nemocnému přineseno, od Vás převezme sestra příslušného oddělení.

Volný pohyb po oddělení není pacientům hospitalizovaným na Infekční klinice z epidemiologických důvodů dovolen

Další potřebné informace obdržíte po přijetí na oddělení od zdravotnického personálu a Vašeho ošetřujícího lékaře

Na každém pokoji je Vám k nahlédnutí rovněž Vnitřní řád FN Plzeň, Práva a povinnosti pacientů a Informační brožura pro hospitalizovaného pacienta.

Prosíme o dodržování základních hygienických návyků a mytí (dezinfekci) rukou

POKOJE S NADSTANDARDNÍM VYBAVENÍM

Oddělení

Počet pokojů

Počet lůžek na   pokoj

Sociální   příslušenství jen pro pokoj

Cena za lůžko a den

Poznámka

společné na chodbě

společné na chodbě

Lůžka A

Isolace (lůžka)

Popis pokoje

• televize, rádio, WIFI
  • skříň na šaty a osobní věci
  • kuchyňský koutek s lednicí a rychlovarnou konvicí
  • jídelní a sedací koutek

(Ceník je též dostupný na Internetových stránkách FN Plzeň – Pro pacienty – Nadstandardní pokoje)

Informace pro doprovod dětí

Aby byl pobyt dítěte co nejšetrnější, nabízíme Vám možnost ubytování na našich nadstandardních pokojích, kde je možný pobyt rodičů (doprovodu dítěte) s hospitalizovaným dítětem. Na našem oddělení máme 7 pokojů nadstandardně zařízených, určených pro rodiče (doprovody) s dětmi. Pokud při příjmu nebude na těchto pokojích volné místo, přijmeme Vás k dítěti ihned, jakmile to bude možné.

Pokoje pro rodiče s dětmi bohužel nejdou předem rezervovat. V případě hospitalizace samotného dítěte bude Vaše dítě umístěno na takový pokoj, aby bylo chráněno před jinými nakažlivými onemocněními. Zároveň, pokud je to možné, se snažíme zajistit umístění dítěte na pokoj s jeho vrstevníky tak, aby byl jeho pobyt co nejpříjemnější (případně dle jiných Vašich přání).

V případě obsazenosti nadstandardních pokojů nebo si platbu za nadstandardní pokoj rodič nemůže dovolit, snažíme se umožnit přítomnost doprovodu na židli u postýlky dítěte a přespání na pokoji na stejném patře.

Kapacita tohoto pokoje pro matky jsou tři lůžka. Pokud je tento pokoj obsazen, je možné zažádat o přespání na ubytovně FN Plzeň, Čechova ulice.

Vzhledem k infekční povaze onemocnění na naší klinice se umístění doprovodu u postýlky dítěte řídí aktuální epidemiologickou situací na dětském oddělení.

Doprovod při hospitalizaci dětí do 6 let věku či v případech schválených revizním lékařem hradí zdravotní pojišťovna.V ostatních případech hradí zájemce částku, která mu bude stanovena na základě aktuálního ceníku nezdravotnickýchslužeb. Pro vyčíslení ceny za pobyt průvodce ve FN Plzeň (od 6. roku věku dítěte) bude vyplněn formulář „Prohlášení průvodce o uhrazení pobytu“, který průvodce podepíše a uvedenou částku zaplatí v pokladně FN Plzeň.

Aktuální verze ceníku nezdravotnických služeb je dostupná na Internetových stránkách FN Plzeň, rovněž na následující straně tohoto dokumentu. Ceník je platný pro průvodce nemocného dítěte i dospělé osoby a určuje poplatky za poskytnuté služby spojené s pobytem průvodce ve FN Plzeň.

Ceník rozděluje cenu za:

• Ubytování na klinice/oddělení nebo na ubytovně FN Plzeň
  • Zapůjčení TV (pouze ubytovna v Čechově ulici, Plzeň – Bory)
  • Stravu poskytnutou ve FN Plzeň, kdy strava je rozdělena na poplatek za poskytnutí snídaně, oběda a večeře.

Počínaje 15. dnem pobytu je cena ubytování za 1 den na lůžku poloviční.

V případě ubytování doprovodu dítěte na lůžku nadstandardního pokoje se neúčtuje částka za ubytování na „Prohlášení průvodce o uhrazení pobytu“, neboť ta je již zahrnuta v poplatku za pobyt na nadstandardním pokoji. Doprovod uhradí FN Plzeň na konci svého pobytu poplatek za stravu, který je uveden na „Prohlášení průvodce o uhrazení pobytu“. Poplatek za ubytování uhradí provozovateli nadstandardních pokojů (Podpůrný a rozvojový fond, o.p.s.).