Informace pro hospitalizované klienty na lůžkovém oddělení A

Vážení klienti,

v případě přijetí na lůžkové oddělení A Infekční kliniky FN Plzeň, Vám poskytneme následující informace.

O nezbytnosti hospitalizace, jejích důvodech a délce Vás bude informovat přijímající lékař. Další podrobnější informace dostanete na našem lůžkovém oddělení od ošetřujícího lékaře a sester. Přijímající sestra Vás naším oddělením provede, vše Vám podrobně vysvětlí a zodpoví Vaše případné další dotazy, týkající se hospitalizace a jejího průběhu. Jedním ze základních předpokladů Vaší úspěšné léčby je důležitá vzájemná spolupráce mezi Vámi, Vaší rodinou a námi zdravotníky.

Neostýchejte se proto kdykoli požádat o vysvětlení čehokoli, čemu nebudete během Vaší hospitalizace rozumět.

Na našem oddělení jsou hospitalizováni převážně dospělí pacienti s akutním infekčním onemocněním či s podezřením na toto onemocnění.

Budeme se snažit, aby pobyt na našem oddělení, byl pro Vás co nejpříjemnější a trval pouze nejkratší, nezbytně nutnou dobu. Oddělení disponuje celkem 10 pokoji. Z těchto 10 pokojů je jeden pokoj pro intramediální  péči. 2 standardní jednolůžkové pokoje, 2 standardní jednolůžkové pokoje se sociálním zařízením, 5 standardních pokojů (počet lůžek na jednotlivých pokojích se přizpůsobuje počtu nemocných se stejnou infekční chorobou – jedno až čtyřlůžkové) a 1 nadstandardní pokoj se sociálním zařízením.

Pobyt na nadstandardním pokoji je spojen s úhradou finanční částky, která činí 400 Kč/den. Vybavení a zařízení našeho nadstandardního pokoje poskytl Podpůrný a rozvojový fond, o.p.s., na jehož účet jsou všechny platby za nadstandardní pokoj odesílány.

Z hygienicko - epidemiologických důvodů platí na naší klinice jiný režim, než na ostatních pracovištích FN Plzeň. Proto Vás žádáme, abyste v případě pobytu na našem isolačním oddělení neopouštěli pokoj. Na naší klinice jsou hospitalizováni pacienti s různým spektrem infekčních nemocí a naším společným zájmem je předejít případné nákaze i jinou infekcí než tou, s jakou jste zde hospitalizováni. Berte prosím toto na vědomí a chraňte se před možnými komplikacemi. Rovněž Vás prosíme o dodržování základních hygienických návyků a mytí rukou po každém kontaktu s cizími předměty.

Informace o Vašem zdravotním stavu Vám sděluje ošetřující lékař každý den při vizitě. Ta probíhá v dopoledních hodinách mezi 9. – 11. hodinou a odpoledne mezi 16. – 18. hodinou. V případě potřeby se samozřejmě můžete s Vašimi dotazy kdykoli obrátit na přítomnou sestru. Vašim rodinným příslušníkům budou podány informace lékařem každý všední den mezi 11. – 12. hodinou, popř. i v jinou dobu dle individuální domluvy. Naším cílem je vyjít Vám maximálně vstříc, vždy ale s ohledem na naše další klienty a provoz kliniky.

Návštěvy na oddělení se řídí Vnitřním řádem FN  a Provozním řádem Infekční kliniky.

Doporučovaná návštěvní doba pacientů je ve všední dny 15:00 – 17:00 hodin, v sobotu, neděli a o svátcích 14:00 – 16:00 hodin.

Rozhodnutí o povolení či zákazu návštěv je v kompetenci ošetřujícího lékaře. Pokud nejsou návštěvy dočasně povoleny, vždy je to z důvodu prevence šíření infekčního onemocnění a hned jak tato situace pomine, budou návštěvy opět povoleny.

U dětí hospitalizovaných v doprovodu matky (otce, babičky,…), nejsou návštěvy ostatních členů rodiny z epidemiologického hlediska doporučeny a povolují se pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem.

Z epidemiologického hlediska není doporučována návštěva dětem mladším 10 let věku!

Vynasnažíme se, aby došlo k Vašemu brzkému uzdravení a k navrácení do běžného života.

Kolektiv zaměstnanců lůžek A Infekční kliniky FN Plzeň.

kontakty na pracoviště